Spotkanie wszystkich grup prowadzonych przez organizatorów społeczności lokalnej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

W dniu 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 16.30 dzięki współpracy pracowników socjalnych zespołu ds. Organizowania Społeczności Lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim z Radą Osiedla Częstocice reprezentowaną przez Radnego Miejskiego Artura Zawadzkiego oraz Dyrekcją i pracownikami Szkoły Podstawowej
w Częstocicach z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych – zorganizowane zostało tradycyjne spotkanie mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zaproszonych gości przywitała przedstawicielka Rady Osiedla Częstocice Beata Jagiełło. W imieniu prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego życzenia świąteczne przekazały przewodniczące Rady Miasta Irena Renduda Dudek i Joanna Pikus oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim Magdalena Salwerowicz.
Modlitwę odmówił ksiądz kanonik Jan Butryn, który pobłogosławił pokarmy i życzył wszystkim samej radości i spokoju podczas zbliżających się świąt.

Modlitwę odmówił ksiądz kanonik Jan Butryn, który pobłogosławił pokarmy i życzył wszystkim samej radości i spokoju podczas zbliżających się świąt.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Częstocicach, które przygotowały barwny pokaz słowno – taneczny.

Podczas spotkania zaproszeni goście delektowali się pysznymi potrawami. Na stołach królowały wspaniale i elegancko podane „pyszności” przygotowane samodzielnie przez beneficjentów z poszczególnych grup kategorialnych społeczności lokalnych oraz mieszkańców osiedla Częstocice – członków Klubiku Mieszkańca pod kierunkiem przewodniczącej Barbary Lisowskiej.

W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez animatora kultury Katarzynę Kozińską, która przygotowała dla najmłodszej społeczności szereg ciekawych zabaw i konkursów. Uśmiechnięte dzieci zostały na koniec obdarowane słodkimi prezencikami.
Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki współpracy organizatorów społeczności lokalnej ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności oraz firmami z terenu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego: spółki z o.o. „Signal”, P.P.H.U „Publima”, F.H.U. „Aveks”, piekarnia & cukiernia „Skalski” oraz PPHU „Krisdar”.

wróć